Українка Магучіх захистила титул чемпіонки Європи зі стрибків у висоту.

Спорт

РИМ (AP) – Одна українська медаль у стрибках у висоту була очікуваною. Друга стала приємною несподіванкою для зруйнованої війною країни.

Ярослава Магучіх виправдала очікування, доповнивши свій титул чемпіонки світу другим поспіль золотом чемпіонату Європи в неділю.

Цього разу на п’єдестал пошани разом з нею піднялася її партнерка по команді Ірина Геращенко.

Пара завершила свій вечір на “Стадіо Олімпіко”, святкуючи з українським прапором, накинутим на плечі.

“Ми всі боремося за наш народ, за наших солдатів. Ми хочемо показати кожній людині в світі, що ми будемо продовжувати боротися, що війна в Україні, на жаль, не закінчена, – сказав Магучіх. “Ми повинні боротися у всіх сферах, щоб показати, що Україна – найсильніша”.

Магучіх, яка нафарбувала очі синьо-жовтою підводкою, з другої спроби взяла висоту 2,01 метра.

Срібну медаль здобула 18-річна Ангеліна Топіч із Сербії з результатом 1.95. Геращенко, чий хвіст був перев’язаний синьо-жовтою стрічкою, взяла бронзу з результатом 1.95.

Єдине, чого не вистачає Магучіх, яка претендувала на бронзу на Іграх в Токіо, – це олімпійського золота. І вона отримає свій шанс поборотися за найбільшу нагороду в спорті, коли менш ніж за 50 днів відкриються Ігри в Парижі.

“Я приїхав до Риму, щоб захистити свій титул і стати дворазовим чемпіоном Європи, і це мені вдалося, – сказав Магучіх. “Тепер у мене є час, щоб ще більше відновитися і підготуватися до головного змагання року. Я перебуваю в хорошій формі, і для мене це лише початок сезону”.

Україна також завоювала медаль у метанні молота, де Михайло Кохан здобув бронзу з результатом 80,18 метрів, поступившись польському переможцю Войцеху Новицькому (80,95) та срібному призеру Бенсе Халашу з Угорщини (80,49).

Магучіх, яка була змушена покинути своє рідне місто Дніпро, коли туди вторглися росіяни, була змушена тренуватися за кордоном.

Росія і Білорусь відсторонені від участі у великих легкоатлетичних змаганнях, рішенням президента Всесвітньої федерації легкої атлетики Себастьяна Коу, чий вид спорту є одним з небагатьох, який зайняв таку сувору позицію щодо росіян.

Також у третій день шестиденних змагань британська спринтерка Діна Ашер-Сміт виграла 100-метрівку за 10,99 секунди, здобувши своє п’яте в кар’єрі європейське золото в різних видах спорту. Єва Свобода з Польщі взяла срібло з результатом 11.03, а Зайнаб Доссу з Італії, яка приймала змагання, з таким же часом виборола бронзу.

Єман Кріппа та П’єтро Ріва з результатом 1-2 у півмарафоні відкрили ранкову сесію, що також принесло Італії командне золото.

Італія покращила свій рекордний медальний доробок до семи золотих нагород та 15 медалей загалом.

За 25 попередніх чемпіонатів Європи, починаючи з 1934 року, найкращим результатом Італії були п’ять золотих і 12 медалей у 1990 році.