Україна здобула перше золото в Парижі у командних змаганнях шаблісто

Спорт

ПАРИЖ, 3 серпня (Рейтер) – Україна здобула золоту медаль у командних змаганнях з фехтування на шаблях серед жінок, перемігши Південну Корею у захоплюючому фінальному поєдинку на Паризьких іграх у суботу.

Ольга Харлан, яка здобула індивідуальну бронзу і першу медаль України в Парижі, продемонструвала блискучий виступ і привела свою команду до перемоги, яка стала першим золотом країни на Іграх 2024 року.

Підтримана вкотре захопленим натовпом у Гран-Пале, Харлан набрала 22 бали, завоювавши шосту олімпійську медаль і ставши найуспішнішою олімпійською спортсменкою в історії України.

“Моя стратегія полягала в тому, щоб відкинути емоції, це ж Олімпійські ігри, – сказала Харлан журналістам.

“Я не могла повірити в ту підтримку, яку я отримала тут, вони скандували моє ім’я. Я не могла повірити в те, як мене підтримували. Дякую Парижу, ти зробив це. Це дивовижне місце”.

Ця перемога стала для України другою золотою нагородою на цих змаганнях після перемоги у 2008 році, а також зрівнялася з двома золотими нагородами, здобутими Росією на Іграх у 2016 та 2021 роках.

33-річний Харлан взяла участь у Паризьких іграх на запрошення МОК після того, як була дискваліфікована за відмову потиснути руку російському супернику на минулорічному Чемпіонаті світу в Мілані після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

“Рік тому я майже закінчила з фехтуванням. Ця історія має дуже гарний кінець”, – сказала вона.

Після приголомшливого тріумфу президент України Володимир Зеленський похвалив українську команду.

“Дякую їм за результат, за дух, за те, що показали, що українці перемагають!”, – написав він у своєму акаунті X. “Україна знає, як надихати як на Олімпійських іграх, так і в такі часи, як ці!”

Колишній президент України Петро Порошенко підтримав слова Зеленського, назвавши результат “історичним”.

Незважаючи на поразку, 10-та ракетка світу з Південної Кореї Чхве Се Бін, яка програла Харлан в індивідуальному поєдинку за бронзову медаль, сказала, що щаслива після своєї першої олімпійської медалі.

“Для мене велика честь виграти перше срібло Південної Кореї в жіночій шаблі. Я отримую задоволення від поєдинків”, – сказала перша олімпійська чемпіонка.

Японія також завоювала свою першу медаль на Олімпіаді, засмутивши лідируючу Францію в матчі за бронзову медаль, де господарі не потрапили на п’єдестал пошани, незважаючи на наявність чемпіонки в індивідуальному заліку Манон Апіті-Брюне і другої призерки Сари Бальцер.