Україна 2:1 Словаччина: Драматичний поворот у групі E

Спорт

Микола Шапаренко та Роман Яремчук відзначилися забитими м’ячами у п’ятничному матчі в Дюссельдорфі, який підбадьорив команду Сергія Реброва, що дозволило їм зберегти надії на вихід у плей-офф, а також розгромити непередбачувану групу Е.

Словаччина спочатку виглядала націленою на те, щоб забезпечити собі лише друге в історії місце в 1/8 фіналу на чемпіонаті Європи як незалежна країна, яка має гру в запасі: вінгер празької “Славії” Іван Шранц забив головою після подачі Лукаша Харасліна, а в понеділок у Франкфурті забив переможний гол у ворота фаворита групи – Бельгії, що викликало величезне здивування.

Україна завдячує Анатолію Трубіну серією сильних сейвів, завдяки яким рахунок на перерву залишився лише 1:0, а вихід голкіпера “Бенфіки” на заміну Андрія Луніна, який грав за “Реал”, став головною зміною серед чотирьох сміливих кроків, зроблених головним тренером Ребровим, які також включали заміну Олександра Тимчика, Володимира Бражка та капітана Андрія Ярмоленка на Юхима Коноплю, Тараса Степаненка та Віктора Цканкова. Словаччина несподівано залишилася без змін після перемоги над бельгійцями.

Після ще одного важкого старту Україна врешті-решт вирвалася з турнірної депресії лише за 45 хвилин, щоб уникнути ймовірного вильоту після жахливої поразки 3:0 від Румунії в першому матчі в Мюнхені, причому Шапаренко з київського “Динамо” спочатку впевнено замкнув подачу Олександра Зінченка під удар Мартіну Дубравці менш ніж за 10 хвилин після перерви і зрівняв рахунок, забивши лише другий гол за 33 матчі за збірну України, і викликавши справжній хаос серед потужного проукраїнського натовпу на “Дюссельдорф-Арені”.

Чвертьфіналісти Євро-2020 Україна двічі вразила ворота суперника завдяки ударам правого захисника Тимчика та Михайла Мудрика з “Челсі”, причому останній ледь не поставив у незручне становище воротаря “Ньюкасла” Дубравки, який з незрозумілих причин вирішив залишити м’яч, перш ніж з полегшенням спостерігати, як він відскочив від основи стійки.

Переможний момент настав за 10 хвилин до кінця тайму, коли Яремчук з “Валенсії”, який вийшов на заміну, чудовим першим дотиком проконтролював навісну передачу в штрафну від Шапаренка і майстерно спрямував м’яч під Дубравку з близької відстані, щоб приєднатися до Реброва як спільний четвертий найкращий бомбардир своєї країни всіх часів.

Цей результат робить надзвичайно цікавою ситуацію в групі E, де три команди тепер мають однакову кількість очок – по три на кожній, а Бельгія прагне приєднатися до них, намагаючись оговтатися від поразки Словаччини від Румунії в Кельні в суботу ввечері.

Потім команда Доменіко Тедеско зустрінеться з Україною в Штутгарті в середу ввечері, в той час як Словаччина повернеться до Франкфурта, щоб зіграти з Румунією.

Головний тренер команди Франческо Кальцона сподівається, що його підопічні не повторять долю відкладеного фіналу Євро-2020 три роки тому, коли вони виграли свій перший матч групи проти Польщі, а наступні поразки від Швеції та Іспанії достроково відправили їх додому.