збірна україни перед матчем румунія-україна на євро 2024

Румунія здобуває першу перемогу на Євро за 24 роки, а Україна вибачається за поразку 3:0

Спорт

Мюнхен (AP) – Румунські футболісти святкували зі своїми жовтими вболівальниками після першої перемоги на чемпіонаті Європи за останні 24 роки.

На іншому кінці Мюнхен Арени гравці збірної України вибачалися перед своїми прихильниками після несподівано прикрої поразки з рахунком 3:0.

Голи капітана Ніколає Станчіу, Резвана Маріна та Деніса Драгуса в понеділок принесли Румунії лише другу перемогу в історії Євро, після приголомшливої перемоги над Англією 3:2 на Євро-2000.

Едвард Йорданеску, перший тренер, який очолив Румунію на чемпіонаті Європи після свого батька Ангела в 2016 році, назвав своїх гравців “поколінням душі”.

“Фантастичні зусилля моєї команди. Якщо у вас були якісь сумніви, то тепер ви можете мені повірити, що це чудова команда”, – сказав Йорданеску на наступний день після того, як йому виповнилося 46 років. “У нас були золоті покоління. Але ця нація не представляє жодного металу, це покоління душі.

“Моя сім’я роками жила в подібних ситуаціях. Але такого великого серця, такої душі, як у цієї команди, не було ні в кого. Це має бути покоління душі для Румунії. Це покоління безмежне”.

Станчу також влучив у ціль, коли Румунія добряче побила Україну, яка на Євро-2024 на тлі війни вдома сподівається подарувати своїм громадянам трохи радості, оскільки вони страждають від російського вторгнення.

“Всі вибачилися, – сказав тренер збірної України Сергій Ребров. “Гравці відчувають, що вони зробили недостатньо. Тому що перед грою ми говорили їм, що ми тут представляємо велику, сильну країну, яка більше двох років бореться за нашу свободу.

“Що я відчуваю, що гравці відчувають, що сьогодні ми зробили недостатньо добре. Тому вони вибачилися. Тепер ми повинні закрити роти і дуже серйозно готуватися до наступної гри, щоб показати іншу Україну”.

Це був емоційний матч для обох сторін. На стадіоні було море жовтого, основного кольору обох команд.

Румунія вперше за вісім років брала участь у великому турнірі. Кілька гравців плакали під час виконання національного гімну.

Щоб підкреслити його причину, українські футбольні функціонери відкрили в Мюнхені інсталяцію трибуни стадіону, зруйнованої російськими військами в травні 2022 року.

“Одна команда на полі, але мільйон солдатів, які залишаються і захищають Україну, – сказав колишній тренер і нападник збірної України Андрій Шевченко, президент федерації футболу країни. “Ми всі разом. Ми граємо сьогодні за країну. Ми граємо сьогодні за людей, які захищають наші життя і нашу країну”.

Все йшло добре для України до 29-ї хвилини, коли воротар Андрій Лунін відбив м’яч прямо на Денніса Мана, який з ходу вивів на ударну позицію Станчіу, який влучно пробив у лівий верхній кут.

На восьмій хвилині другого тайму, після швидкої контратаки, м’яч відскочив до Маріна, і той з-за меж штрафного майданчика влучно пробив у лівий нижній кут. Лунін, воротар “Реала”, який більшу частину сезону заміняв травмованого Тібо Куртуа, знову був частково винен, оскільки м’яч прослизнув йому під руки.

Україна здобула дві перемоги в обох матчах плей-офф, але її надії зробити це знову розвіялися на 57-й хвилині, коли Ман увірвався в зону і відкотив м’яч на Драгуша, який пробив по воротах.