боксер олександр хижняк виходить до фіналу на олімпійських іграх у парижі

Дворазовий олімпійський чемпіон кубинський боксер Арлен Лопес програв у півфіналі в Парижі Олександру Хижняку

Спорт

ВІЛЛЕПІНТ, Франція (AP) – Дворазовий володар золотої медалі, кубинський боксер Арлен Лопес, був переможений українцем Олександром Хижняком у неділю ввечері у півфіналі у ваговій категорії до 80 кілограмів на Олімпійських іграх у Парижі.

Лопес не зміг приєднатися до угорця Ласло Паппа та кубинців Теофіло Стівенсона і Фелікса Савона, які стали єдиними триразовими олімпійськими чемпіонами з боксу. Натомість Лопес здобуде бронзу.

Лопес програв 3:2 у видатному поєдинку з Хижняком, срібним призером Олімпіади в Токіо. Лопес і Хижняк, мабуть, є двома найкращими бійцями першої напівсередньої ваги в Парижі, і вони влаштували шоу, гідне їхніх талантів, на Північній паризькій арені.

29-річний Хижняк почав повільно, але потім продемонстрував всю силу своєї незрівнянної сили і тиску в останніх двох раундах. Український супертяж неодноразово валив Лопеса комбінаціями та розмашистими ударами, в той час як Лопес відповідав швидкими руками та контратакуючими ударами.

Лопес вів 20-18 на двох суддівських картах, а на третій – 20-18 на користь Хижняка. Останні три хвилини Хижняк був невблаганним, і він виграв раунд на всіх п’яти картах, щоб прийняти рішення. Після фінального гонгу обидва бійці завдали ударів, і пізній удар правою Хижняка змусив Лопеса стояти, витріщившись, поки Хижняк йшов до свого кута.

Бійці не потиснули один одному руки до винесення вердикту, але коротко обнялися після нього. Вони ніколи раніше не билися, оскільки Хижняк виступав у Токіо в нині ліквідованій 75-кілограмовій олімпійській ваговій категорії.

31-річний Лопес сподівався увійти в олімпійську історію, одночасно підбадьоривши кубинську команду, яка повернеться додому з Парижа з двома медалями – найменшою кількістю на Олімпіаді з 1968 року.

Куба все ще може виграти одну золоту медаль: Ерісланді Альварес вийде у фінал у ваговій категорії до 63,5 кг після перемоги над грузином Лашею Гурулі з рахунком 5:0 у поєдинку, що передував зустрічі Лопеса з Хижняком.

Хижняк, один з найстрашніших боксерів-любителів свого покоління, майже забезпечив собі реабілітацію через три роки після шокуючої поразки в Токіо.

Українець пройшов до фіналу в середній вазі на турнірі в Токіо і після двох раундів останнього бою вирвався вперед над бразильцем Гебертом Соузою. Але агресивний менталітет Хижняка не дозволив йому відсидітися на останніх хвилинах перемоги, що дало Соузі можливість відправити його в нокдаун одним ефектним ударом – і рефері несподівано зупинив бій, присудивши Хижняку “срібло”.

Після тієї невдачі в Токіо Хижняк не програв жодного бою, ставши 24-0, а потім виграв три поєдинки поспіль у Парижі.

У середу ввечері Хижняк битиметься з Нурбеком Оралбаєм з Казахстану у фіналі у ваговій категорії до 80 кілограмів на Ролан Гаррос.